sobota, 19 maja 2012

Truskawkowy deser lodowy

Truskawkowy sezon za pasem i choć truskawki, które są teraz na rynku, to jeszcze nie to (nie ma to jak nasze polskie, soczyste truskaweczki prosto z pola!) to myślę, że poniższa propozycja będzie w stanie zaspokoić Wasze apetyty na ten cudowny owoc i pomoże przetrwać kolejny miesiąc, zanim w sprzedaży pojawią się prawdziwe truskawki. Niech to będzie nasze truskawkowe przywitanie;)

Jest to  znakomita opcja zarówno dla kuchennych leniuchów (na przygotowanie tej pyszności potrzeba zaledwie kilku minut i żadnych umiejętności kulinarnych), jak i dbających o linię (gałka loda waniliowego, truskawki i odrobina gorzkiej czekolady z wysoką zawartością kakao- min 60%- nie wyrządzą nikomu żadnej krzywdy, zaspokoją apetyt na cukier, dostarczą cenny magnez, żelazo, przeciwutleniacze i witaminę C). Tak więc do dzieła!

Truskawkowy pucharek lodowy z gorzką czekoladą
(2 porcje)
2 gałki lodów waniliowych
500g umytych truskawek
kilka kostek gorzkiej czekolady
Opcjonalnie wiórki kokosowe do posypania

Odkładamy na bok kilka truskawek, które kroimy na pół. Resztę truskawek rozdrabniamy blenderem aby otrzymać konsystencję sosu. Na dno pucharków wlewamy sos, do połowy ich wysokości, dodajemy po gałce loda i cząstki truskawek, z wierzchu ponownie polewamy wszystko naszym sosem, posypujemy pokrojoną w cząstki czekoladą i wiórkami. Zjadamy:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny:) Anonimowych komentatorów proszę o podanie chociaż imienia. Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję. Zapraszam Was również do polubienia mojego profilu na Facebooku, a będziecie na bieżąco z nowymi wpisami:)